PETEK TEMİZLİĞİ

Petek temizliği peteklerin özel kimyasal ve ilaçlarla temizlenerek, içlerinde gerçekleşen sıvı akışını daha verimli ve düzenli hale getirebilen bir yöntemdir. Bu sayede ısınma ile ilgili tam kapasiteli bir çalışmaya büyük oranda sahip olabilirsiniz. Peteklerin içerisinde zaman geçtikçe meydana gelebilecek sıklıkla karşılaşılabilen kireçlenme, balçıklaşma ve paslanma gibi sorunlara karşı mutlaka yılda en az bir kez özel olarak hazırlanan ilaçlı karışımlar ve çevre ile uyumlu kimyasallar yardımı ile temizlenmelidir.

Temizleme işlemi esnasında kullanılan yöntemler tamamen verimi arttırmak amacıyla ya da söz konusu sistemlerin ömrünün uzatılması özel olarak yapılmaktadır. Petek temizliklerini düzgün olarak yaptıran kullanıcıların hem ısıtmalarında hem de yakıt tasarruflarında yaklaşık %20 ye varan artışlar görülmektedir.

Kalorifer petekleri ve yerden ısıtma sistemleri gibi ısıtma sistemlerinizde ve tabi ki kombilerinizin içlerinde mutlaka belirli oranda su bulunması gerekmektedir. Ancak bu su zamanla balçıklaşabileceği gibi kireçlenme de yapabilmektedir. Aşınma ve kirlenmelerin çoğu bu nedenlerden meydana gelmektedir. Söz konusu tortular vanaları ve petekleri daraltabileceği gibi tamamen tıkanmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle de peteklerde ciddi oranda ısı kayıpları meydana gelebilmektedir.

PETEK TEMİZLİĞİ

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?